Hecht 6280 XL

Parametry Atomatické natahování větví Ano Motorová brzda Ano Hmotnost 29 kg Motor Elektrický 230 V/ 50 Hz Objem koše 55 l Příkon 2800 W Typ pohonu...
5 299 Kč

Samovtahování větví
Typ
drtiče

• , zakoupeno v NAKO

• po zprovoznění a seřízení drtícího nože drtil vcelku dobře. Působí robustně. a to je vše, pak se....
    • měl jsem ho měsíc, naplnil jsem za tu dobu cca 3-4 koše pak přestal fungovat, což je z mého hlediska směšné, kdo by očekával, že si koupím výrobek, který téměř nepoužiji a už řeším problém.

Průběh reklamace u výrobce-dejte do servisního střediska na zjištění závady. Servisní středisko poblíž nemám tak jsem provedl reklamaci u prodejce. Ostatně zabalit a odvést je taky ztráta času. Prodejce zboží na reklamaci přijal, ale žádná výměna nebo vrácení peněz, na to neslyšel, pouze oprava! To by mi teda až tak nevadilo, ale koupil jsem nový drtič a chci to používat a ne že budu čekat jak to dopadne.

• , zakoupeno v Zahradní Technika Volejník

Drtič velmi příjemně překvapil. Byly do něj strkány jak suché tak i syrové větve túje, smrku, jasanu, bezu, zlatého deště, jabloně, třešně a vtahoval i drtil jak o závod tři hodiny takřka v kuse. Je relativně tichý, dobře ovladatelný, účinný. Nastavení opěrky přítlaku rotačního nože je jednoduché, nůž se zanáší jen při plném sběrném koši. Po vyprázdnění koše a opětovném spuštění motoru se nůž po chvíli sám vyčistí.
    Snad jen páčka aretace koše by vzhledem k velké vůli koše v zajišťované poloze zasloužila velkoryseji řešenou naváděcí drážku - nejlépe kuželovou.
    Lituji, že jsem tento drtič nekoupil už dříve.

• Perfektní komunikace

Maximální průměr dřeva 45 mm

Ochrana proti přetížení

Rozměry balení 600 x 387 x 445 mm

Popis zboží

Drtič větví je skvělým pomocníkem při pravidelném zahradním úklidu. HECHT 6280 XL pro drcení větví využívá zubový válec, který zachytí drcený materiál a ohromnou silou jej posouvá proti nastavitelnému noži. Tím dochází k velice efektivnímu a zároveň tichému drcení. Motor o příkonu 2800 W je dostatečně výkonný aby rychle rozdrtil větve do průměru 4,5 cm. Pokud by se například chybou obsluhy dostalo do drtiče více materiálu, než je schopen zpracovat, je pro tento případ vybaven ochranou proti přetížení a zpětným chodem pro snadné uvolnění zablokovaných větví. Díky hmotnosti 29 kg a šikovné dvojici kol s ním můžete snadno manipulovat. Drcený materiál je zachytáván do 55 l boxu, který pevně přiléhá k tělu drtiče. Veškerá drť je tak dokonale zachycena a nedochází tak například k znečištění pečlivě udržovaného trávníku.

Pěstujete-li na zahradě ovocné a okrasné dřeviny, pravděpodobně při jejich prořezu a prostřihávání řešíte problém, kam se vniklým odpadem. Pálením nebo odvozem na skládku se připravujete o kvalitní přírodní surovinu, ze které lze použitím drtiče prakticky zadarmo získat hodnotný materiál vhodný například k mulčování nebo kompostování. Pod stromy a keři působí nadrcený materiál nejen pěkně, ale chrání půdu před vysycháním, brání růstu plevele a zvyšuje kvalitu půdy. Kompostováním získáte kvalitní biologické hnojivo bez použití chemie a hodnotné živiny můžete navrátit do půdy záhonů.

• Solidní výkon motoru, ale tím to končí.
    • Hecht už nikdy více!!! Pokaždé jen krátké použití, ale postará se vám o dostatek rozpaků, stresů a nepochybně i zlosti! Třikrát reklamace. Jednou odešel motor, potom převodovka. Třetí reklamace nebyla uznána (jiný servis) i když nastala naprosto stejná situace jak u reklamace druhé. Po asi hodinové práci se stroj zasekl širší větví, kterou motor nezvládl a ta už nešla vytáhnout zpět. Při opačných otáčkách, které měly větev vysunout, se vysypaly zuby převodovky (a to jsem to opravdu netýral a "netlačil na pilu"). Povolil jsem tedy přítlačný systém a vytrhl ji ručně. Servis se vyjádřil, že jsem stroj nesprávně používal a zasekl ozubení do přítlačné desky. Heh, ano, stoj se cca hodinu točí a vesele drtí a potom se jakýmsi zázrakem přenastaví a nabourá? A i kdyby tomu tak bylo (není), tak jak je to možné? Za mnou nezpůsobenou poruchu tohoto křehkého šmejdu ještě požadoval nehorázných 2600 Kč!!! Při přepravě na reklamaci mi navíc urazili el. zástrčku a na zpáteční cestě ještě i jeden kluzák!!! Fak "doporučuji". Skvělý produkt, skvělé jednání prodejce PEDDY i servisu TEHOVEC!!! Hecht, specialista to rozhodně je, ale na výrobu nasr.... zákazníků. Jsou to normální podvodníci!!!

V manuálu se dočtete, že má stroj ochranu proti zaseknuté větvi (žádné varování a podmínky čemu se vyhnout, jinak ztráta záruky), ale už se nedočtete, že touto ochranou je hlavě ztráta zubů na převodech :-D Kdyby byl stroj zkonstruován z kvalitních komponentů a korektně navržen, tak by měl mimo jiné u přítlačné desky z fabriky instalován dorazový šroub, který by jakékoli kolizi drtícího kolečka zabránil, ale to by se potom zřejmě nemohli vymlouvat na neschopnost zákazníka, že ano? Mimochodem mám strojní vzdělání a dostatek praxe, abych věděl co dělám, a jestli jsem cosi zanedbal, či ne!!!

Doporučil(a) byste tento produkt svým známým? Rozhodně ne, to snad ani úhlavnímu nepříteli!!!

• , zakoupeno v NAKO

• , zakoupeno v Zahradní Technika Volejník

Lituji, že jsem tento drtič nekoupil už dříve.

• Perfektní komunikace

• provedení

Dnes se utrhla příruba spoje motor-řezání.Jsou tam šroubky M6x20,závit tam je dlouhý,mohly by tam být klidně M6x40,které by vydržely daleko víc.Doporučuji je zkontrolovat a případně vyměnit.Pokud tu přírubu neseženu ,je štěpkovač na vyhození.

• neunavny pomocnik ,silny vykon motoru ,tichy chod ,pri spravnem serizeni chroupe a chroupe i silnejsi vetve do prumeru 4,5 cm
    • nepruhledny kos ,

za ty penize je to vyborny pomocnik ,

Při prvním spuštění drtiče jsem použil větev bezinky, drtič ji pouze polámal (ale nerozsekal na kousky). Přitáhl jsem opěrný šroub a tento postup jsem opakoval asi 5x s minimálním úspěchem. Tenké větve zůstaly nerozdrceny. Přitáhl jsem opět šroub a dělící fréza se zasekla. Odvezl jsem drtič zpět k prodejci do Slaného, kde zjistili, že je prasklá fréza drtiče. To bylo dle prodavače způsobeno tím, že jsem zarval opěrný šroub do frézy. Není možné, aby kvalitní fréza byla rozdrcena opěrným šroubem. Rovněž není možné, aby motor, který má brzdu, roztrhl kvalitní frézu.

Hecht (značka)

Dobrý den
    je všeobecně známo, že drtiče se zubovým válcem mají svá specifika. jejich výhodou je nízká hlučnost a samonatahování větví. Nevýhodou pak je, že nedokážou spolehlivě nadrtit čerstvé větve. To však není vada drtiče, je to dáno jeho konstrukcí - typem drtiče. Proto je nutné používat drtič pro drcení zaschlých větví, jinak čerstvá kůra způsobí, že větev bude pouze pomačkána. Doporučuje se drtit alespoň 14 dní staré větve. Přitahováním přítlačné desky nejenže nedocílíte spolehlivého drcení čerstvých větví, naopak riskujete poškození drtiče.
    To, že se zasekl zubový válec je znamením toho, že jste přitáhl přítlačnou desku příliš proti válci. Ve vašem případě tolik, že došlo k roztržení mechanismu drtiče. Správné seřízení přítlačné desky je přitom popsáno v uživatelském návodu, pokud byste postupoval podle návodu, nemohlo k takovémuto poškození nikdy dojít.

• , zakoupeno v Jarabák.cz

• Jsem mile překvapena, že drtí jak drobné zelené větvičky, tak i suché větve do 3,5cm

spokojenost, doporučuji

• , zakoupeno v EVA.cz

dobrá práce

• , zakoupeno v HECHT

• Jednoduchost sestavení a seřizování .
    • Používal jsem jen krátce , je potřeba větve připravit a drtit najednou přibližně stejné průměry , jinak zvládne i 4cm průměr , avšak syrové , suché nad 4cm už jen stěží .

Dobrý pomocník za rozumnou cenu .